Epson EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 133.000MHZ LVTTL SMD
Datasheet Download
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3.pdf
Availability of EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
QUANTITY
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
Internal Part NumberEIS-EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2002CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency133MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)25mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
Related LinksEG-2002CA 13, EG-2002CA 133.0000M-PCHL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3 Details Description
Related parts for EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
COMMAND CONV PARALLEL FOR DSP datasheet.pdf
IC SWIT PWM CM OVP UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.81MM datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 18 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V CH 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1W DO214AC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf