Epson EG-2121CA 100.0000M-LHPAB
EG-2121CA 100.0000M-LHPAB picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 100.0000M-LHPAB
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 100.0000M-LHPAB.pdf
Availability of EG-2121CA 100.0000M-LHPAB
QUANTITY
EG-2121CA 100.0000M-LHPAB Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 100.0000M-LHPAB
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 100.0000M-LHPAB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTube
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 100.0000M-LHPAB
Related LinksEG-2121CA 10, EG-2121CA 100.0000M-LHPAB Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 100.0000M-LHPAB Details Description
Related parts for EG-2121CA 100.0000M-LHPAB
RES SMD 82 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
RES 120 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 4POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
THERMOSTAT 150 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
M805 12C 10#23 2#12 PIN PLU OM datasheet.pdf
150UF 250V 16X31,5 datasheet.pdf
CAP 1 UF 20% 350 V datasheet.pdf