Vishay/BCcomponents MBB02070C4750DC100
MBB02070C4750DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4750DC100
Brief Description
RES 475 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4750DC100.pdf
Availability of MBB02070C4750DC100
QUANTITY
MBB02070C4750DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4750DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4750DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4750DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4750DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4750DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4750DC100
IC V-MONITOR W/PROG DETEC 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CABLE DUCT COVER 25MM 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
18 CKT TDP PLUG CABLE KIT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 590 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.02KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
PIN COMPLETE datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 8CH 0.5A 18DIP datasheet.pdf