Epson EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package250
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3
Related LinksEG-2121CA 100, EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 100.0000M-LHPAL3
RES SMD 1.47KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 9POS SNGL SMD datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 320 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INDICATOR BLUE REC.24V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf