Epson EG-2121CA 156.2500M-LHPAB
EG-2121CA 156.2500M-LHPAB picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-LHPAB
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-LHPAB.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-LHPAB
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-LHPAB Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-LHPAB
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-LHPAB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTube
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-LHPAB
Related LinksEG-2121CA 15, EG-2121CA 156.2500M-LHPAB Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-LHPAB Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-LHPAB
IC SWIT PWM CM OVP UVLO HV TO220 datasheet.pdf
CORD GRIP 10-12.5MM DIAM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES 300 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC4067EDE datasheet.pdf
PRECISION CLAMP datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf