Epson EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0 Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-LHPAL0
WIRE MARKER B/W .55-.98"20PC datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf