Epson EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
RES SMD 5.6K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
CONN GUIDE PIN UNIVERSAL PWR MOD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
WASHER FLAT M27 NYLON datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CLAMPING LEVER datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3V 10UA datasheet.pdf