Epson EG-2121CA 156.2500M-PGPALB
EG-2121CA 156.2500M-PGPALB picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-PGPALB
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-PGPALB.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-PGPALB
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-PGPALB Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-PGPALB
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-PGPALB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTube
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-PGPALB
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-PGPALB Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-PGPALB Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-PGPALB
Crystal 4.194304MHz 30ppm 16pF 150 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC 8 BIT A/D MOD FLASH 20-SOIC datasheet.pdf
IC D/ACONV MULTIPLY 12BIT 20SSOP datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14DIP datasheet.pdf
CAP FILM 270PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 300MA 460 MOHM datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP 60F -10% +30% 2.7V T/H datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 15A 125V datasheet.pdf