Epson EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3
Related LinksEG-2121CA 200, EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 200.0000M-LGPAL3
IC REGISTER SHIFT 12STAGE 20SOIC datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
IC 8INPUT MUX 3-ST 16-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO204AC datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 750W 200V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 20% 330VAC AXI datasheet.pdf