Epson EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3
EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3
Related LinksEG-2121CA 200, EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 200.0000M-PGPAL3
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SERIAL-IN 14-SOIC datasheet.pdf
Crystal 111.0000kHz 100ppm 11pF 12 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 6.0V SC-82AB datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CABINET STEEL 18X24X72 GREY datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
68UF 250V 16X25 SINGLE END datasheet.pdf