Epson EG-2121CA 312.5000M-PHPAB
EG-2121CA 312.5000M-PHPAB picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 312.5000M-PHPAB
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 312.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 312.5000M-PHPAB.pdf
Availability of EG-2121CA 312.5000M-PHPAB
QUANTITY
EG-2121CA 312.5000M-PHPAB Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 312.5000M-PHPAB
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 312.5000M-PHPAB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTube
TypeSO (SAW)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 312.5000M-PHPAB
Related LinksEG-2121CA 31, EG-2121CA 312.5000M-PHPAB Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 312.5000M-PHPAB Details Description
Related parts for EG-2121CA 312.5000M-PHPAB
RELAY OPTO AC/DC 40V 80MA 6-SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
RES CAP BLEEDER 7.5K OHM 5% 13W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 40POS PWR TERM datasheet.pdf