Schaffner EMC Inc. EH24-2.0-02-2M5
EH24-2.0-02-2M5 picture photo
Mfg. Part Number
EH24-2.0-02-2M5
Brief Description
CHOKE RFI SUPP 2.5MH 2A HORIZ
Datasheet Download
EH24-2.0-02-2M5.pdf
Availability of EH24-2.0-02-2M5
QUANTITY
EH24-2.0-02-2M5 Order Process
Ship out your order
Specifications of EH24-2.0-02-2M5
Internal Part NumberEIS-EH24-2.0-02-2M5
Number of Lines2
Inductance2.5mH
Current2A
DC Resistance (DCR)62 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.945" L x 0.945" W (24.00mm x 24.00mm)
Height (Max)0.827" (21.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EH24-2.0-02-2M5
Related LinksEH24-2., EH24-2.0-02-2M5 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
EH24-2.0-02-2M5 Details Description
Related parts for EH24-2.0-02-2M5
CONN HOUSING 2.5MM XH 7POS datasheet.pdf
IC PFC/BALLAST/HALF BRDG 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
OSC XO 161.1328MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BVF 7.62HP/4/180MSF4 BCF/6R datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf