FFF EK13215000J0G
EK13215000J0G picture photo
Mfg. Part Number
EK13215000J0G
Datasheet Download
EK13215000J0G.pdf
Availability of EK13215000J0G
QUANTITY
EK13215000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EK13215000J0G
Internal Part NumberEIS-EK13215000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,070
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.49 Nm (4.3 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EK13215000J0G
Related LinksEK1321, EK13215000J0G Datasheet, FFF Distributor
EK13215000J0G Details Description
Related parts for EK13215000J0G
Crystal 48.0000MHz 20ppm 18pF 35 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CARD EDGE 24POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
BATT PK 3V C SIZE ALKALINE datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PST 2A 24V datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 387V 8KA DISC 20MM datasheet.pdf
HOLE PLUG RIGID BLACK .531" HOLE datasheet.pdf
IC FPGA 285 I/O 484FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf