United Chemi-Con EKMH451VNN331MR50S
EKMH451VNN331MR50S picture photo
Mfg. Part Number
EKMH451VNN331MR50S
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMH451VNN331MR50S.pdf
Availability of EKMH451VNN331MR50S
QUANTITY
EKMH451VNN331MR50S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH451VNN331MR50S
Internal Part NumberEIS-EKMH451VNN331MR50S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)753 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.38A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH451VNN331MR50S
Related LinksEKMH451VN, EKMH451VNN331MR50S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH451VNN331MR50S Details Description
Related parts for EKMH451VNN331MR50S
XFRMR LAMINATED 40VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC ARM9 BLUESTREAK MCU 324CABGA datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1000 OHM 1.5A 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 14X2X8" 5A MED datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 63 V datasheet.pdf