United Chemi-Con EKMH800VNN332MQ50T
EKMH800VNN332MQ50T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH800VNN332MQ50T
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP
Datasheet Download
EKMH800VNN332MQ50T.pdf
Availability of EKMH800VNN332MQ50T
QUANTITY
EKMH800VNN332MQ50T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH800VNN332MQ50T
Internal Part NumberEIS-EKMH800VNN332MQ50T
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.68A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH800VNN332MQ50T
Related LinksEKMH800VN, EKMH800VNN332MQ50T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH800VNN332MQ50T Details Description
Related parts for EKMH800VNN332MQ50T
CONN CARDEDGE HSG DUAL 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 500V 1111 datasheet.pdf
OVERMOLD AUTO RESET THERMOSTATS datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 1/8 NAT 100' datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT datasheet.pdf
SR BTS PC 8 ASY P datasheet.pdf
CMOS TYPE OP AMP IC DUAL SM8 datasheet.pdf
CAP FILM 17.5UF 10% 370VAC QC datasheet.pdf