United Chemi-Con EKMM201VNN102MQ45T
EKMM201VNN102MQ45T picture photo
Mfg. Part Number
EKMM201VNN102MQ45T
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMM201VNN102MQ45T.pdf
Availability of EKMM201VNN102MQ45T
QUANTITY
EKMM201VNN102MQ45T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM201VNN102MQ45T
Internal Part NumberEIS-EKMM201VNN102MQ45T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesKMM
PackagingBulk
Capacitance1000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM201VNN102MQ45T
Related LinksEKMM201VN, EKMM201VNN102MQ45T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM201VNN102MQ45T Details Description
Related parts for EKMM201VNN102MQ45T
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 24V 195A D2-PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 18.5"L X 15.25"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
NT2S/NT3S SPARE CLIPS & PWR CN datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 50MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER CLK SONET 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 25MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf