United Chemi-Con EKMQ201ELL330MK15S
EKMQ201ELL330MK15S picture photo
Mfg. Part Number
EKMQ201ELL330MK15S
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL
Datasheet Download
EKMQ201ELL330MK15S.pdf
Availability of EKMQ201ELL330MK15S
QUANTITY
EKMQ201ELL330MK15S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMQ201ELL330MK15S
Internal Part NumberEIS-EKMQ201ELL330MK15S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesKMQ
Packaging-
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current140mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMQ201ELL330MK15S
Related LinksEKMQ201EL, EKMQ201ELL330MK15S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMQ201ELL330MK15S Details Description
Related parts for EKMQ201ELL330MK15S
TERMINATOR SCSI-2 SINGLE-ENDED datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf