United Chemi-Con EKMW451VSN151MQ25S
EKMW451VSN151MQ25S picture photo
Mfg. Part Number
EKMW451VSN151MQ25S
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMW451VSN151MQ25S.pdf
Availability of EKMW451VSN151MQ25S
QUANTITY
EKMW451VSN151MQ25S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMW451VSN151MQ25S
Internal Part NumberEIS-EKMW451VSN151MQ25S
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current930mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMW451VSN151MQ25S
Related LinksEKMW451VS, EKMW451VSN151MQ25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMW451VSN151MQ25S Details Description
Related parts for EKMW451VSN151MQ25S
RES SMD 240K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 24-BIT BUS SWITCH 56-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 50MM-250MM PREWIR datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMD datasheet.pdf
CONN VT SHDR CPI HDR GOLD 40POS datasheet.pdf
ANGL PWR DIST BX 125V15A 25 datasheet.pdf
RES 7.9M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf