United Chemi-Con EKYB630ELL681MK30S
EKYB630ELL681MK30S picture photo
Mfg. Part Number
EKYB630ELL681MK30S
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
EKYB630ELL681MK30S.pdf
Availability of EKYB630ELL681MK30S
QUANTITY
EKYB630ELL681MK30S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKYB630ELL681MK30S
Internal Part NumberEIS-EKYB630ELL681MK30S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductUnited Chemi-Con - KYB Series Aluminum Electrolytic Capacitors
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.415A
Impedance26 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)1.240" (31.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKYB630ELL681MK30S
Related LinksEKYB630EL, EKYB630ELL681MK30S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKYB630ELL681MK30S Details Description
Related parts for EKYB630ELL681MK30S
CONN RECEPT 3POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
06P MTA100 CONN ASSY 26AWG datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 datasheet.pdf
IC SYSTEM CLK CHIP AMDK8 48TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 1POS RED TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 660VAC ZERO DC IN datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.04K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf