United Chemi-Con EKZE630ELL820MH15D
EKZE630ELL820MH15D picture photo
Mfg. Part Number
EKZE630ELL820MH15D
Brief Description
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
EKZE630ELL820MH15D.pdf
Availability of EKZE630ELL820MH15D
QUANTITY
EKZE630ELL820MH15D Order Process
Ship out your order
Specifications of EKZE630ELL820MH15D
Internal Part NumberEIS-EKZE630ELL820MH15D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current665mA
Impedance160 mOhm
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKZE630ELL820MH15D
Related LinksEKZE630EL, EKZE630ELL820MH15D Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKZE630ELL820MH15D Details Description
Related parts for EKZE630ELL820MH15D
FIXED IND 68UH 1.3A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.72NS 484FPBGA datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 456POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES 107K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf