Intersil EL5150IW-T7
EL5150IW-T7 picture photo
Mfg. Part Number
EL5150IW-T7
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP VFB 40MHZ SOT23-6
Datasheet Download
EL5150IW-T7.pdf
Availability of EL5150IW-T7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EL5150IW-T7 Order Process
Ship out your order
Specifications of EL5150IW-T7
Internal Part NumberEIS-EL5150IW-T7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeVoltage Feedback
Number of Circuits1
Output Type-
Slew Rate100 V/µs
Gain Bandwidth Product40MHz
-3db Bandwidth200MHz
Current - Input Bias20nA
Voltage - Input Offset500µV
Current - Supply1.35mA
Current - Output / Channel70mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)5 V ~ 12 V, ±2.5 V ~ 6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EL5150IW-T7
Related LinksEL515, EL5150IW-T7 Datasheet, Intersil Distributor
EL5150IW-T7 Details Description
Related parts for EL5150IW-T7
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 17POS SNGL TIN datasheet.pdf
LED BLUE-GREEN CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT THRU PIN datasheet.pdf
AB 14C 4#16, 10#12 SKT PLUG datasheet.pdf
34 MHz, CBFET Fast Settling Op Amp IC datasheet.pdf