Panasonic Electronic Components ELC-09D821F
ELC-09D821F picture photo
Mfg. Part Number
ELC-09D821F
Brief Description
FIXED IND 820UH 300MA 1.6 OHM TH
Datasheet Download
ELC-09D821F.pdf
Availability of ELC-09D821F
QUANTITY
ELC-09D821F Order Process
Ship out your order
Specifications of ELC-09D821F
Internal Part NumberEIS-ELC-09D821F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Series09D
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance820µH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)0.350" (8.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELC-09D821F
Related LinksELC-0, ELC-09D821F Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELC-09D821F Details Description
Related parts for ELC-09D821F
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 24POS FMALE datasheet.pdf
COLOR MARK W/TEACH PNP VERT datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.7V SC70-4 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 20A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 16.3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS TERM BLOCK datasheet.pdf