Panasonic Electronic Components ELC-3FN220M
ELC-3FN220M picture photo
Mfg. Part Number
ELC-3FN220M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 330MA 1.18 OHM
Datasheet Download
ELC-3FN220M.pdf
Availability of ELC-3FN220M
QUANTITY
ELC-3FN220M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELC-3FN220M
Internal Part NumberEIS-ELC-3FN220M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesN
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.18 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELC-3FN220M
Related LinksELC-3, ELC-3FN220M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELC-3FN220M Details Description
Related parts for ELC-3FN220M
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4BGA datasheet.pdf
IC QUAD UART 64BYTE 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 4KV X7R 3640 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 3.08V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 3.81MM ORG R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf