Panasonic Electronic Components ELF-15N013A
ELF-15N013A picture photo
Mfg. Part Number
ELF-15N013A
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
LINE FILTER 2.7MH 1.3A N SERIES
Datasheet Download
ELF-15N013A.pdf
Availability of ELF-15N013A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELF-15N013A Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-15N013A
Internal Part NumberEIS-ELF-15N013A
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELF-xxN Series 23/Feb/2013
Standard Package200
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesN
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance2.7mH
Current1.3A
DC Resistance (DCR)202 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 115°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.591" L x 0.894" W (15.00mm x 22.70mm)
Height (Max)0.886" (22.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-15N013A
Related LinksELF-1, ELF-15N013A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-15N013A Details Description
Related parts for ELF-15N013A
IC REG BOOST ADJ 1.2A 8MLF datasheet.pdf
DEMO KIT HDMI SINGLE REPEATER datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 100V T2H 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.37 OHM 1% 5W datasheet.pdf
LABEL SHEET datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT PIN datasheet.pdf