Panasonic Electronic Components ELF-25C009F
ELF-25C009F picture photo
Mfg. Part Number
ELF-25C009F
Brief Description
FILTER LINE 20MH .9A
Datasheet Download
ELF-25C009F.pdf
Availability of ELF-25C009F
QUANTITY
ELF-25C009F Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-25C009F
Internal Part NumberEIS-ELF-25C009F
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELF-AC Series 14/Dec/2011
Standard Package200
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesC
PackagingBulk
Filter TypePower or Data Line
Number of Lines2
Inductance20mH
Current900mA
DC Resistance (DCR)510 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 115°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.984" L x 0.984" W (25.00mm x 25.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-25C009F
Related LinksELF-2, ELF-25C009F Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-25C009F Details Description
Related parts for ELF-25C009F
BATTERY PACK NIMH 9.6V 700MAH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT UNI SOT23W datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3POS F/H datasheet.pdf
CONN HDR 76POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN CAP BLK 9175 SERIES CONTACT datasheet.pdf
BARRIER BLOCK datasheet.pdf
3900UF 63V 22X40 datasheet.pdf