Panasonic Electronic Components ELJ-QF10NGF
ELJ-QF10NGF picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-QF10NGF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 320MA 410 MOHM
Datasheet Download
ELJ-QF10NGF.pdf
Availability of ELJ-QF10NGF
QUANTITY
ELJ-QF10NGF Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-QF10NGF
Internal Part NumberEIS-ELJ-QF10NGF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELJx Series EOL
ELJx Series Disc 19/Jun/2015
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesQF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance10nH
Tolerance±2%
Current Rating320mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)410 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-QF10NGF
Related LinksELJ-Q, ELJ-QF10NGF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-QF10NGF Details Description
Related parts for ELJ-QF10NGF
CONN WIRE SHARK FIN TYPE P RED datasheet.pdf
CABLE 25COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR34H/AE34G/HPK34H datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 16SO datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
DSUB 25 F datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 900MA 185 MOHM datasheet.pdf