Panasonic Electronic Components ELL-3GM220M
ELL-3GM220M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-3GM220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 360MA 770 MOHM
Datasheet Download
ELL-3GM220M.pdf
Availability of ELL-3GM220M
QUANTITY
ELL-3GM220M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-3GM220M
Internal Part NumberEIS-ELL-3GM220M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating360mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)770 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-3GM220M
Related LinksELL-3, ELL-3GM220M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-3GM220M Details Description
Related parts for ELL-3GM220M
FERRITE TUBULAR BEAD 19.00MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EVAL KIT 78M6610+PSU datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 69MA 9.8 OHM SMD datasheet.pdf
RES 300 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 4DFN datasheet.pdf