Panasonic Electronic Components ELL-4LG100MA
ELL-4LG100MA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-4LG100MA
Brief Description
FIXED IND 10UH 950MA 200 MOHM
Datasheet Download
ELL-4LG100MA.pdf
Availability of ELL-4LG100MA
QUANTITY
ELL-4LG100MA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-4LG100MA
Internal Part NumberEIS-ELL-4LG100MA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesG
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating950mA
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-4LG100MA
Related LinksELL-4L, ELL-4LG100MA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-4LG100MA Details Description
Related parts for ELL-4LG100MA
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC FPGA 256 I/O 304HQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A WIDE BODY datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC CODEC 8CH 114DB 192KHZ 64LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 6POS STR SOCKET-OPEN 5M datasheet.pdf
LED YELLOW 2SMD datasheet.pdf
SLMT,STR,SNB datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf