Panasonic Electronic Components ELL-6GM680M
ELL-6GM680M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-6GM680M
Brief Description
FIXED IND 68UH 350MA 820 MOHM
Datasheet Download
ELL-6GM680M.pdf
Availability of ELL-6GM680M
QUANTITY
ELL-6GM680M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-6GM680M
Internal Part NumberEIS-ELL-6GM680M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesM
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)820 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-6GM680M
Related LinksELL-6, ELL-6GM680M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-6GM680M Details Description
Related parts for ELL-6GM680M
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK TSOT23-8 datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
CAP FILM 8.2UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 9POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM datasheet.pdf
TRANS S-BAND PWR ACC-2 SOT1135 datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf