Panasonic Electronic Components ELL-6PG330M
ELL-6PG330M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-6PG330M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 750MA 300 MOHM
Datasheet Download
ELL-6PG330M.pdf
Availability of ELL-6PG330M
QUANTITY
ELL-6PG330M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-6PG330M
Internal Part NumberEIS-ELL-6PG330M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-6PG330M
Related LinksELL-6, ELL-6PG330M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-6PG330M Details Description
Related parts for ELL-6PG330M
WDT 1.5/2 PA BG/YL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 160A TO-263 datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 70A 1600V FO-T-A datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PUR 4PDT 200MA 110V datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 16.3MHZ RRO 8LFCSP datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf