Panasonic Electronic Components ELL-6PV330M
ELL-6PV330M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-6PV330M
Brief Description
FIXED IND 33UH 600MA 280 MOHM
Datasheet Download
ELL-6PV330M.pdf
Availability of ELL-6PV330M
QUANTITY
ELL-6PV330M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-6PV330M
Internal Part NumberEIS-ELL-6PV330M
FamilyFixed Inductors
SeriesV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-6PV330M
Related LinksELL-6, ELL-6PV330M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-6PV330M Details Description
Related parts for ELL-6PV330M
CONN HEADER RT/A 50POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
BUZZER 2.30KHZ 4-7VDC 85DB SMD datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT CRIMP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/FIBER datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 260MA 6.04 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf