Panasonic Electronic Components ELL-ATV220M
ELL-ATV220M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-ATV220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 2.2A 45 MOHM SMD
Datasheet Download
ELL-ATV220M.pdf
Availability of ELL-ATV220M
QUANTITY
ELL-ATV220M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-ATV220M
Internal Part NumberEIS-ELL-ATV220M
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)45 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-ATV220M
Related LinksELL-A, ELL-ATV220M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-ATV220M Details Description
Related parts for ELL-ATV220M
FIXED IND 6.8UH 24.5A 5 MOHM TH datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V 6-UDFN datasheet.pdf
MOD PWR INLET IEC FILTER 1A datasheet.pdf
CAP CER 56PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/03/270 SN GN BX datasheet.pdf
RES 3K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
MICRO 15C S 36" YEL JACKS NI datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf