Panasonic Electronic Components ELL-SFG3R3NA
ELL-SFG3R3NA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-SFG3R3NA
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.15A 110 MOHM
Datasheet Download
ELL-SFG3R3NA.pdf
Availability of ELL-SFG3R3NA
QUANTITY
ELL-SFG3R3NA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-SFG3R3NA
Internal Part NumberEIS-ELL-SFG3R3NA
Standard Package2,000
SeriesG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating1.15A
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-SFG3R3NA
Related LinksELL-SF, ELL-SFG3R3NA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-SFG3R3NA Details Description
Related parts for ELL-SFG3R3NA
BREADBOARD 3/64" 2.00X4.50"L datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RING 90DEG 4/0AWG 1/2" TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 5POS R/A 10MM datasheet.pdf
OPTOISOLTR 1.5KV DARLNG 8-DIP GW datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
TXRX RS-232 ESD PROTECT 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf