Panasonic Electronic Components ELL-VGG150M
ELL-VGG150M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-VGG150M
Brief Description
FIXED IND 15UH 490MA 640 MOHM
Datasheet Download
ELL-VGG150M.pdf
Availability of ELL-VGG150M
QUANTITY
ELL-VGG150M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-VGG150M
Internal Part NumberEIS-ELL-VGG150M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesG
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating490mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)640 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-VGG150M
Related LinksELL-V, ELL-VGG150M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-VGG150M Details Description
Related parts for ELL-VGG150M
IC EEPROM 32KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TXRX RF 115.2KBIT/S W/REMOTE SMD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 60MA SOT23 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AC datasheet.pdf
EDGELINE 294CKTS 0.093 PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MB 133MHZ CL2 90BGA datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf