Bivar, Inc. ELM11005HDT
ELM11005HDT picture photo
Mfg. Part Number
ELM11005HDT
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY 0.100" 5MM HER DIFF 2LD
Datasheet Download
ELM11005HDT.pdf
Availability of ELM11005HDT
QUANTITY
ELM11005HDT Order Process
Ship out your order
Specifications of ELM11005HDT
Internal Part NumberEIS-ELM11005HDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELM11005HDT
Related LinksELM11, ELM11005HDT Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
ELM11005HDT Details Description
Related parts for ELM11005HDT
TRIAC SENS GATE 200V 8A TO251 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 21A D2PAK datasheet.pdf
CONN SOCKET 26POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
AMP PACE CONN 15POS 100X200C/L datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 65MSPS 48VQFN datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
2:1 BLACK HEATSHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 110PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf