United Chemi-Con ELXM201VSN331MQ25S
ELXM201VSN331MQ25S picture photo
Mfg. Part Number
ELXM201VSN331MQ25S
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
ELXM201VSN331MQ25S.pdf
Availability of ELXM201VSN331MQ25S
QUANTITY
ELXM201VSN331MQ25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ELXM201VSN331MQ25S
Internal Part NumberEIS-ELXM201VSN331MQ25S
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.16A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELXM201VSN331MQ25S
Related LinksELXM201VS, ELXM201VSN331MQ25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ELXM201VSN331MQ25S Details Description
Related parts for ELXM201VSN331MQ25S
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A MINI5 datasheet.pdf
XDS510 CLASS USB EMULATOR datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 2.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
DL2-96R COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf