United Chemi-Con ELXM421VSN820MQ25S
ELXM421VSN820MQ25S picture photo
Mfg. Part Number
ELXM421VSN820MQ25S
Brief Description
CAP ALUM 82UF 20% 420V SNAP
Datasheet Download
ELXM421VSN820MQ25S.pdf
Availability of ELXM421VSN820MQ25S
QUANTITY
ELXM421VSN820MQ25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ELXM421VSN820MQ25S
Internal Part NumberEIS-ELXM421VSN820MQ25S
FamilyAluminum Capacitors
SeriesLXM
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating420V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current630mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELXM421VSN820MQ25S
Related LinksELXM421VS, ELXM421VSN820MQ25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ELXM421VSN820MQ25S Details Description
Related parts for ELXM421VSN820MQ25S
RES SMD 154 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 220POS .050" datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR 4POS MALE 12' datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf