United Chemi-Con ELZA350ELL681MJ20S
ELZA350ELL681MJ20S picture photo
Mfg. Part Number
ELZA350ELL681MJ20S
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
ELZA350ELL681MJ20S.pdf
Availability of ELZA350ELL681MJ20S
QUANTITY
ELZA350ELL681MJ20S Order Process
Ship out your order
Specifications of ELZA350ELL681MJ20S
Internal Part NumberEIS-ELZA350ELL681MJ20S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLZA Series Capacitors
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.4000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.55A
Impedance35 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELZA350ELL681MJ20S
Related LinksELZA350EL, ELZA350ELL681MJ20S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ELZA350ELL681MJ20S Details Description
Related parts for ELZA350ELL681MJ20S
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HS 24-SOIC datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V 10% BP 1825 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 520MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf