Sullins Connector Solutions EMC22DREH-S734
EMC22DREH-S734 picture photo
Mfg. Part Number
EMC22DREH-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET
Datasheet Download
EMC22DREH-S734.pdf
Availability of EMC22DREH-S734
QUANTITY
EMC22DREH-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMC22DREH-S734
Internal Part NumberEIS-EMC22DREH-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMC22DREH-S734
Related LinksEMC22DR, EMC22DREH-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMC22DREH-S734 Details Description
Related parts for EMC22DREH-S734
CAP CER 560PF 3KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC BUS TXRX TRI-ST 4BIT 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 8BIT 14SOIC datasheet.pdf
CONN MALE/FEMALE 7POS, 3M CABLE datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 500MA OUT SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T SLD NONSHORT datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
NETWORK CABLE 4POS M12-CBL datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 400VAC datasheet.pdf