Taiyo Yuden EMK316ABJ226ML-T
EMK316ABJ226ML-T picture photo
Mfg. Part Number
EMK316ABJ226ML-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Datasheet Download
EMK316ABJ226ML-T.pdf
Availability of EMK316ABJ226ML-T
QUANTITY
EMK316ABJ226ML-T Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK316ABJ226ML-T
Internal Part NumberEIS-EMK316ABJ226ML-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK316ABJ226ML-T
Related LinksEMK316AB, EMK316ABJ226ML-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK316ABJ226ML-T Details Description
Related parts for EMK316ABJ226ML-T
CONN HEADER VERT 77POS SHORT 2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Header 66 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 110 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10-10SL datasheet.pdf
HD-I W/FA SAPR.110F.140OV LM CON datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.015UF RADIAL datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf