Taiyo Yuden EMK325BJ226MD-T
EMK325BJ226MD-T picture photo
Mfg. Part Number
EMK325BJ226MD-T
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1210
Datasheet Download
EMK325BJ226MD-T.pdf
Availability of EMK325BJ226MD-T
QUANTITY
EMK325BJ226MD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK325BJ226MD-T
Internal Part NumberEIS-EMK325BJ226MD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK325BJ226MD-T
Related LinksEMK325B, EMK325BJ226MD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK325BJ226MD-T Details Description
Related parts for EMK325BJ226MD-T
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 53.125MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 673 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf