Sullins Connector Solutions EMM10DTAH-S189
EMM10DTAH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EMM10DTAH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EMM10DTAH-S189.pdf
Availability of EMM10DTAH-S189
QUANTITY
EMM10DTAH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM10DTAH-S189
Internal Part NumberEIS-EMM10DTAH-S189
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM10DTAH-S189
Related LinksEMM10DT, EMM10DTAH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM10DTAH-S189 Details Description
Related parts for EMM10DTAH-S189
DEV EMULATION POD FOR M16C/6V (M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GRIP-MALE STRAIN RELIEF 1" STR datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf