Sullins Connector Solutions EMM10DTAI
EMM10DTAI picture photo
Mfg. Part Number
EMM10DTAI
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EMM10DTAI.pdf
Availability of EMM10DTAI
QUANTITY
EMM10DTAI Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM10DTAI
Internal Part NumberEIS-EMM10DTAI
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM10DTAI
Related LinksEMM1, EMM10DTAI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM10DTAI Details Description
Related parts for EMM10DTAI
FLOATSWITCH VERT 50VA NC/NO SS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 25V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
REPLACE TIP CONICAL FOR WPS18MP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 20.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.051UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
MPAC ST HDR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OP AMP DUAL 90KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf