Sullins Connector Solutions EMM12DRYN
EMM12DRYN picture photo
Mfg. Part Number
EMM12DRYN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
EMM12DRYN.pdf
Availability of EMM12DRYN
QUANTITY
EMM12DRYN Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM12DRYN
Internal Part NumberEIS-EMM12DRYN
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM12DRYN
Related LinksEMM1, EMM12DRYN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM12DRYN Details Description
Related parts for EMM12DRYN
IC OPAMP GP 5.9MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 60POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 3.3V .05 SM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 3000UF 250V SCREW datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 11CH SW-CAP 20-SOIC datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V 10% BX 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf