United Chemi-Con EMZE350ADA220MF73G
EMZE350ADA220MF73G picture photo
Mfg. Part Number
EMZE350ADA220MF73G
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
EMZE350ADA220MF73G.pdf
Availability of EMZE350ADA220MF73G
QUANTITY
EMZE350ADA220MF73G Order Process
Ship out your order
Specifications of EMZE350ADA220MF73G
Internal Part NumberEIS-EMZE350ADA220MF73G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesAlchip™ MZE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current140mA
Impedance1.1 Ohm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.287" (7.30mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMZE350ADA220MF73G
Related LinksEMZE350AD, EMZE350ADA220MF73G Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EMZE350ADA220MF73G Details Description
Related parts for EMZE350ADA220MF73G
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 12.3VC LLP753B datasheet.pdf
15A GFCI MANUAL 2' 3X5-15 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
2.5 W/W REC HSG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf