Alt EP1C12F100I7ES
EP1C12F100I7ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1C12F100I7ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1C12F100I7ES.pdf
Availability of EP1C12F100I7ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C12F100I7ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C12F100I7ES
Internal Part NumberEIS-EP1C12F100I7ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C12F100I7ES today.
SeriesEP1C12F100
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C12F100I7ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C12F100I7ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C12F, EP1C12F100I7ES Datasheet, Alt Distributor
EP1C12F100I7ES Details Description
Related parts for EP1C12F100I7ES
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
INDICATOR INCAND AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED WH 12V SLDR datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf