Alt EP1C20F100C6
EP1C20F100C6 picture photo
Mfg. Part Number
EP1C20F100C6
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family IC
Datasheet Download
EP1C20F100C6.pdf
Availability of EP1C20F100C6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C20F100C6 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C20F100C6
Internal Part NumberEIS-EP1C20F100C6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C20F100C6 today.
SeriesEP1C20F10
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C20F100C6
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C20F100C6
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C20, EP1C20F100C6 Datasheet, Alt Distributor
EP1C20F100C6 Details Description
Related parts for EP1C20F100C6
IC PWR MGMT FOR LI-ION SYS 40QFN datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DUOPLUG SIDE LOCK., 3 POS,FULLY, datasheet.pdf