Alt EP1C20F144I7
EP1C20F144I7 picture photo
Mfg. Part Number
EP1C20F144I7
Brief Description
Cyclone FPGA Family IC
Datasheet Download
EP1C20F144I7.pdf
Availability of EP1C20F144I7
QUANTITY
EP1C20F144I7 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C20F144I7
Internal Part NumberEIS-EP1C20F144I7
Delivery TimeIn stock, ship EP1C20F144I7 today.
SeriesEP1C20F14
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C20F144I7
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C20F144I7
Related LinksEP1C20, EP1C20F144I7 Datasheet, Alt Distributor
EP1C20F144I7 Details Description
Related parts for EP1C20F144I7
CONTACT PIN 20-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 32POS DUAL TIN datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 38KSPS 1CH 8-SOIC datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
IC UART CMOS QUAD 44PLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 1.5A datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP MICA 6PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf