Alt EP1C20Q100I7ES
EP1C20Q100I7ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1C20Q100I7ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1C20Q100I7ES.pdf
Availability of EP1C20Q100I7ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C20Q100I7ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C20Q100I7ES
Internal Part NumberEIS-EP1C20Q100I7ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C20Q100I7ES today.
SeriesEP1C20Q100
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C20Q100I7ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C20Q100I7ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C20Q, EP1C20Q100I7ES Datasheet, Alt Distributor
EP1C20Q100I7ES Details Description
Related parts for EP1C20Q100I7ES
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 14W datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4809M datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS TIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SWITCH REED MAG SMT 12-38AT 200V datasheet.pdf
85902 DRAG PLATE datasheet.pdf
FIXED IND 72NH 160MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf