Alt EP1C20Q144I8ES
EP1C20Q144I8ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1C20Q144I8ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1C20Q144I8ES.pdf
Availability of EP1C20Q144I8ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C20Q144I8ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C20Q144I8ES
Internal Part NumberEIS-EP1C20Q144I8ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C20Q144I8ES today.
SeriesEP1C20Q144
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C20Q144I8ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C20Q144I8ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C20Q, EP1C20Q144I8ES Datasheet, Alt Distributor
EP1C20Q144I8ES Details Description
Related parts for EP1C20Q144I8ES
IC REG LDO 1.5V 0.1A 8DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
KIT DEV CAP9H 2M 2.2V MEM BOARD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
DIN-POWER H015MS-3,2C1-1 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
250 TB SPR CLA 90D A datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf